fb tw

Newsletter
Odwiedź nas: Racibórz, Tadeusza Kościuszki 32 ! Serdecznie zapraszamy !
Producenci
Promocja Facebook

Promocja Facebook

Czy fotele rozkładane to dobra alternatywa dla kanapy?

Czy fotele rozkładane to dobra alternatywa dla kanapy?

Fotel rozkładany to mebel przydatny i ergonomiczny - szczególnie w przypadku mieszkań o niewielkim metrażu lub w sytuacji, gdy często miewamy gości zostających na noc. Kiedy warto w niego zainwestować?

Fotel rozkładany - komfortowy i funkcjonalny

Podstawową zaletą foteli rozkładanych jest oszczędność miejsca. Z tego względu stanowią one doskonałe rozwiązanie do kawalerek i niewielkich mieszkań, w których ergonomiczne wykorzystanie przestrzeni jest szczególnie istotne. W ciągu dnia możemy używać ich tak, jak korzysta się ze zwykłych foteli - złożone, umożliwią nam swobodne poruszanie się po pomieszczeniu. Przed snem natomiast wystarczy rozłożyć mebel, by uzyskać wygodne jedno- lub dwuosobowe łóżko.

Fotel rozkładany w pokoju dziecięcym

Ze względu na swoje właściwości fotele rozkładane świetnie sprawdzą się w pokoju dziecięcym. Nasze pociechy potrzebują w ciągu dnia znacznie więcej przestrzeni niż my - muszą przecież mieć gdzie rozłożyć zabawki czy akcesoria do rysowania. Mebel ten sprawdzi się szczególnie w przypadku towarzyskich i energicznych maluchów, których zabawy często zawierają elementy aktywnego ruchu lub tańca.

Dla trochę starszych dzieci zastosowanie fotela rozkładanego w miejscu łóżka to również dobra szkoła samodyscypliny. Dzięki temu nasza pociecha nauczy się sama składać i rozkładać mebel, a także utrzymywać swoje otoczenie w czystości i porządku. W takiej sytuacji powinniśmy jednak zadbać, by fotel miał odpowiednio prostą i bezpieczną konstrukcję. Upewnijmy się też, że materiał obicia jest odporny na zaplamienia. Warto zdecydować się na wariant o szczególnie wytrzymałej konstrukcji, który nie ulegnie zniekształceniu w wyniku intensywnego użytkowania.

Podsumowując - wymienione powyżej czynniki sprawiają, że fotel rozkładany do doskonała alternatywa dla kanapy. Ta ostatnia bowiem nawet po złożeniu wciąż zajmuje stosunkowo dużo miejsca i może utrudniać korzystanie z mniejszych pomieszczeń. Fotele to również doskonałe rozwiązanie dla pokoi dziecięcych, w których wygoda i odpowiednia ilość wolnego miejsca mają wyjątkowe znaczenie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony