fb tw

Newsletter
Odwiedź nas: Racibórz, Tadeusza Kościuszki 32 ! Serdecznie zapraszamy !
Producenci
Promocja Facebook

Promocja Facebook

Dlaczego warto kupować meble przez internet?

Dlaczego warto kupować meble przez internet?

Zakup mebli to ważna decyzja, ponieważ kształtują one wygląd naszego domu lub mieszkania i przesądzają o komforcie codziennego życia. Wybór właściwego umeblowania i poszczególnych jego elementów wymaga dobrego przemyślenia stylu, kolorystyki oraz materiałów, z jakich będą wykonane poszczególne meble. Ważna będzie tu umiejętność zaplanowania aranżacji wszystkich pomieszczeń oraz wyobrażenia sobie, jak będzie się prezentowało wnętrze z różnymi branymi pod uwagę rozwiązaniami. Tradycyjne sposoby kupowania mebli – czyli odwiedziny w salonie ekspozycyjnym – nie zawsze przynoszą dobre rezultaty.

Na miejscu możemy wprawdzie dokładnie obejrzeć meble i zapoznać się z ich funkcjonalnościami, ale nasze wrażenia ograniczają się do jednego układu, w jakim ustawiono meble, a wielkość pomieszczenia, w którym są ustawione, nie daje dobrego wyobrażenia o tym, jak meble będą się sprawdzać w mniejszym wnętrzu. O wiele większe korzyści można odnieść, korzystając z nowoczesnych kanałów sprzedaży, czyli kupowania mebli przez internet. Zobaczmy, co możemy zyskać na zakupach internetowych mebli.

Zakup mebli przez internet to łatwiejsze podjęcie decyzji

Zakupy mebli przez internet to przede wszystkim możliwość sprawdzenia oferty dużej liczby różnych producentów oraz znalezienia potrzebnego wyposażenia do wielu pomieszczeń jednocześnie. Dobry sklep internetowy z meblami oferuje o wiele większy wybór niż sklepy stacjonarne. Przeglądając ofertę, możemy łatwo porównywać ze sobą nie tylko poszczególne elementy jednego zestawu, ale także kilka lub nawet kilkanaście rozmaitych zestawów. Co ważne zwykle można liczyć na zdjęcia mebli przedstawiające różnorodne kombinacje, ustawienia czy warianty kolorystyczne. Dla wielu osób ogromnym plusem będzie choćby to, że z propozycjami można się zapoznawać we wnętrzu, które ma być umeblowane, co bardzo korzystnie wpływa na cały proces decyzyjny, ponieważ ułatwia wizualizowanie sobie przyszłego wyglądu aranżacji.

Wybieranie mebli nie jest łatwe i zazwyczaj nie decydujemy się na nie spontanicznie czy pod wpływem impulsu. Większość osób rozważa zakup przez pewien czas, tak by móc z jednej strony przemyśleć wszystkie plusy i minusy konkretnych rozwiązań, z drugiej, zastanowić się nad względami czysto użytkowymi – od sposobu rozstawienia poszczególnych elementów, ich obsługę, po kwestie związane z czyszczeniem i pielęgnacją. Warto zwrócić uwagę, że zakupy w sklepie internetowym są tu dużym ułatwieniem, ponieważ w dowolnej chwili można sprawdzić zarówno szczegóły techniczne, np. co do wymiarów, jak i odświeżyć sobie w pamięci wygląd wszystkich składowych rozważanego kompletu.

Meble przez internet to same oszczędności!

Większość sklepów internetowych przyciąga swoich klientów bardzo dużym wyborem, ale również niższą ceną zakupu. Koszty mają dla większości z nas niebagatelne znaczenie, zwłaszcza, w przypadku, gdy w grę wchodzi umeblowanie całego pomieszczenia, czy nawet domu albo mieszkania. W takiej sytuacji znaczne różnice w propozycjach cenowych salonów stacjonarnych i internetowych przemawiają zdecydowanie na korzyść tych drugich. Warto też pamiętać, że przy zakupie mebli w każdym przypadku musimy ponieść koszt dostawy – również w tradycyjnym salonie meblowym. Plusem sklepów internetowych będzie jednak to, że suma, jaką przyjdzie zapłacić za dostarczenie produktów, będzie znacznie niższa.

Nie można też zapominać, że kupowanie mebli przez internet to jednocześnie oszczędność czasu. By się o tym przekonać, wystarczy porównać sobie ile zajmie dotarcie do sklepu stacjonarnego, odszukanie odpowiednich mebli, a także porównanie ze sobą kilku czy nawet kilkunastu produktów. W internecie te same czynności zajmą zaledwie kilka lub kilkanaście minut. W dodatku nie ma większego znaczenia, czy zakupami zajmiemy się wieczorem po powrocie z pracy, podczas weekendu albo w trakcie wolnego przedpołudnia. Sklepy internetowe w przeciwieństwie do tradycyjnych są dostępne przez cały czas.

Bezpieczne zakupy mebli przez internet

Jedną z korzyści zakupów internetowych jest również większe bezpieczeństwo zawieranej transakcji. Nie chodzi tu jedynie o kwestie związane z samą płatnością – które naturalnie też są ważne i sklepy oferują tu rozwiązania gwarantujące ochronę danych dzięki obsłudze różnych platform transakcyjnych czy płatności gotówką przy odbiorze. Liczy się także możliwość bezproblemowego odstąpienia od zawartej umowy i zwrotu produktu. Każdy produkt zakupiony za pomocą tej formy sprzedaży może być zwrócony w ciągu 14 dni bez podania przyczyny. Z prawa do oddania mebli i otrzymania zwrotu zapłaconej za nie kwoty można więc skorzystać np. w razie, gdyby okazało się, że meble nie pasują jednak do naszej wizji urządzenia domu lub mieszkania. Trzeba zaznaczyć, że w razie zakupu w sklepie tradycyjnym klient rzadko kiedy ma taką możliwość.

Nie powinniśmy również zapominać o tym, że każdy klient sklepu internetowego może liczyć na wsparcie sprzedawcy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by kontaktując się z obsługą sklepu zapytać o wszystkie szczegóły związane z meblami, a także kwestiami dostawy lub płatności. Sklepy internetowe udostępniają nie tylko możliwość kontaktu mailowego, ale również telefonicznego, a nierzadko też komunikują się z klientami za pośrednictwem mediów społecznościowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony