fb tw

Newsletter
Odwiedź nas: Racibórz, Tadeusza Kościuszki 32 ! Serdecznie zapraszamy !
Producenci
Promocja Facebook

Promocja Facebook

Kącik snu i relaksu. O narożnikach z funkcją spania słów kilka

Kącik snu i relaksu. O narożnikach z funkcją spania słów kilka

W każdym domu czy mieszkaniu używamy całkiem sporo mebli. Niektóre z nich wręcz precyzyjnie komponujemy i odpowiednio dobieramy, aby stworzyć odpowiedni styl, który nam odpowiada. Czasem na zakup jednego mebla poświęcamy sporo czasu, bo chcemy, aby idealnie pasował do naszej koncepcji. Jednak, jak by nie było, każdy z nas chce mieć w swoim domu miejsce, które stanowi dla niego pewnego rodzaju oazę spokoju i wytchnienia. Miejsce, gdzie może się zrelaksować, odpocząć, poczuć się bezpiecznie i niejako uciec od problemów dnia codziennego. Często miejsce takie kojarzy nam się z możliwością wygodnego położenia się, a nawet ucięcia sobie krótkiej drzemki albo przespania całej nocy. Jednak problemem, aby takie miejsce powstało, może być brak miejsca. Wtedy wykorzystać możemy połączenie rogu naszego pokoju z narożnikiem. Zastanówmy się zatem przez chwilkę jak narożnik z funkcją spania może pomóc nam stworzyć kącik snu i relaksu w naszym domu.

Narożnik z funkcja spania – czym w ogóle jest?

Czym jest narożnik chyba większość z nas wie. Jednak gdybyśmy mieli go zdefiniować, to moglibyśmy powiedzieć, że to mebel wypoczynkowy, często ustawiany w salonach, ale mający także funkcję spania, czyli mający możliwość rozłożenia. Jego zasadniczą zaletą jest to, że - jak sama nazwa wskazuje - można go bez problemu ustawić w rogu pomieszczenia i zupełnie nie traci on wtedy na swojej funkcjonalności. Taka cecha narożnika, albo poprawnie mówiąc - kanapy narożnej, jest nieoceniona w mieszkaniach czy ogólnie pomieszczeniach, gdzie nie mamy zbyt dużo miejsca. Zyskujemy wtedy wygodne i przestronne miejsce do siedzenia, a w razie potrzeby również do spania, i to w jednym meblu. Krótko mówiąc, popularny narożnik to potwierdzenie powiedzenia, że geniusz tkwi w prostocie. Jednak pamiętać musimy o tym, że dzisiaj tego typu meble to naprawdę nowoczesne i bardzo wygodne rozwiązanie. Przez to coraz częściej pojawia się także tam, gdzie problemu z miejscem nie ma, ale za to liczy się chęć posiadania komfortowego i eleganckiego mebla.

Narożnik a kącik snu i relaksu

Przejdźmy jednak do głównego tematu, czyli tego jak dzięki narożnikowi stworzyć ciekawy kącik, w którym będziemy mogli się zrelaksować, ale także w razie potrzeby przespać. Tutaj trzeba sobie powiedzieć, że kanapy narożne z funkcją spania nie mają sobie równych. Przede wszystkim są to naprawdę wygodne meble, które pozwalają wygodnie usiąść, a nawet położyć się bez rozkładania i odprężyć się po ciężkim dniu pracy czy po prostu wtedy, gdy mamy taką potrzebę. Konstrukcja narożnika sprawia także, że faktycznie tworzy się pewnego rodzaju kącik, który daje poczucie ciepła, relaksu i bezpieczeństwa. To chyba jedna z wyjątkowych cech narożnika, która jest właściwie niepowtarzalna biorąc pod uwagę inne meble wypoczynkowe. Co ciekawe, same narożniki mają różną budowę, mówiąc oczywiście o ich wymiarach i wykończeniu. To pozwala dopasować taki mebel właściwie do każdego pomieszczenia i stylu. Chociaż wspominaliśmy, że przeważnie narożniki ustawiane są w salonach, to w żadnym wypadku nie jest to regułą. Mebel taki może stanąć zarówno w pokoju dziennym, ale równie dobrze spotkać możemy go w otwartej kuchni albo nawet w przejściach tworzących oddzielną, większą przestrzeń. Wszystko uzależnione jest tak naprawdę tylko i wyłącznie od tego, gdzie my chcemy znaleźć chwile odprężenia.

Kolejną wyjątkową wręcz cechą kanapy narożnej z funkcją spania jest szybkość jej rozłożenia. To bardzo ważne, ponieważ powoduje, że właściwie w mgnieniu oka nasze miejsce relaksu może zamienić się w bardzo wygodne i duże łóżko do spania. Nieprzypadkowo użyliśmy tutaj słowa “łóżko”, ponieważ narożnik po rozłożeniu, w zależności od systemu rozkładania oraz powierzchni, może dosłownie zdeklasować nie tylko kanapy, ale także i pełnoprawne łóżka. To powoduje, że coraz częściej narożniki z funkcją spania są wybierane właśnie jako alternatywa dla łóżek w pokojach gościnnych, oferując zarówno wygodne miejsce do siedzenia jak i do komfortowego przespania nocy.

Zatem jeśli szukasz do swojego wnętrza uniwersalnego, ale także wygodnego miejsca, które pozwoli Ci na odprężenie i chwilę relaksu a przy tym w razie potrzeby zamieni się w wygodne łóżko ze sporą ilością miejsca, to narożnik z funkcja spania jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony