fb tw

Newsletter
Odwiedź nas: Racibórz, Tadeusza Kościuszki 32 ! Serdecznie zapraszamy !
Producenci
Promocja Facebook

Promocja Facebook

Twoje miejsce na podwieczorek. Jak wybrać dobry stolik kawowy?

Twoje miejsce na podwieczorek. Jak wybrać dobry stolik kawowy?

Dobrze urządzony salon pozwala nie tylko na relaks i odpoczynek po pracowitym dniu, ale również daje możliwość podejmowania gości. Wygodne sofy, kanapy lub narożniki zwykle znakomicie nadają się do tego, by wygodnie usiąść i swobodnie porozmawiać z przyjaciółmi przy filiżance kawy lub herbaty. W takich sytuacjach nieodzowny będzie więc efektowny i funkcjonalny stolik kawowy. Przyda się on nam nie tylko do ustawienia serwisu z napojami, ale może być użyteczny również jako funkcjonalny mebel do codziennego użytku. Sprawdźmy, czym warto się kierować przy wyborze stolika kawowego.

Stolik kawowy dopasowany do stylu salonu

W przypadku stolika kawowego jego własności użytkowe będą równie istotne co walory estetyczne. Stolik musi być dobrze dopasowany do całej aranżacji salonu. Ważne by jego kolorystyka i materiały, z których jest wykonany, dobrze korespondowały z meblami wypoczynkowymi oraz innymi sprzętami znajdującymi się w salonie.

 

Najlepiej, by stylistyka stolika odpowiadała wyglądowi mebli dominujących w pomieszczeniu. Do wnętrz nowoczesnych lepiej sprawdzą się stoliki o prostych geometrycznych formach. Tam, gdzie przy aranżacji postawiono na klasykę, najlepiej będzie wyglądał stolik kawowy nieco bardziej ozdobny, najlepiej wykonany z materiałów naturalnych lub naśladujących je kolorem i fakturą.

 

W domach, w których wnętrze salonu urządzono eklektycznie, łącząc różne style i formy, również stolik może być dobrany z większą swobodą. W takim przypadku dobrym pomysłem może być wykorzystanie kontrastu i zestawienie stolika o minimalistycznej formie z sofą w stylu dworkowym czy też połączenie niewielkiego, rzeźbionego stolika o naturalnym wybarwieniu z nowoczesną kanapą i fotelami.

 

Cechy użytkowe, które warto wziąć pod uwagę, przy wyborze stolika kawowego

Przy doborze odpowiedniego stolika kawowego równie istotne, jak wygląd będą jego walory użytkowe. Najważniejszymi cechami, na jakie trzeba zwrócić uwagę, w pierwszym rzędzie są wysokość oraz rozmiar i kształt blatu.

 

Stolik kawowy nie może być zbyt niski. Jeśli tak będzie goście siedzący na kanapie lub fotelach będą zmuszani do niewygodnego schylania się po filiżanki. Jednocześnie stolik nie może być również za wysoki, aby nie zasłaniał siedzących. Najlepszą wysokością dla stolika kawowego będzie więc taka, która jest nieco wyższa od poziomu, na którym są umieszczone siedziska kanap i foteli.

 

Rozmiar i kształt blatu to czynniki, które przesądzają o komforcie korzystania ze stolika. Warto pamiętać, że rozmiar blatu powinien być dopasowany do ilości miejsc siedzących wokół niego. Odstępstwem może być sytuacja, w której jesteśmy przekonani, że liczba gości, którzy odwiedzą nas jednorazowo, nie będzie aż tak duża. Z rozmiarem blatu związany jest również jego kształt. Stolik prostokątny lub kwadratowy oferuje znacznie więcej przestrzeni niż wersja owalna albo okrągła.

 

Stoliki kawowe utrzymane w bardziej nowoczesnym stylu często są wyposażone w praktyczne półki lub schowki. Jeśli w salonie przydałoby się miejsce do przechowywania pilota od telewizora czy rozmaitych czasopism to warto rozważyć taką opcję. W niektóre modele stolików są również wmontowywane całkiem spore szuflady lub pojemniki. Stolik tego rodzaju może posłużyć do schowania dodatkowych przedmiotów – pojemnika z serwetkami, obrusu czy bieżnika.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony